Demolition Lovers 2

23. července 2007 v 15:00 | Anaj , Cecily |  Kapitola 2
DEMOLITION LOVERS 2
I'm trying, I'm trying
To let you know just how much you mean to me
And after all the the things we put each other through and

Gerard zmoženě sklesl na gauč. Byl unavený, celý den musel obskakovat svojí těhotnou ženu. Vlastně snoubenku, ale brzy už bude jeho žena. Dá se tomu zabránit?
Gerard přemýšlel o starých časech. Tehdy byl ještě svobodný, nezodpovědný, alkohol mu dával pocit volnosti. Ale s tím už skončil. Stal se z něho zodpovědný a dospělý muž. Teď má k tomu svému na starosti ještě dva lidské životy. Nesměl zklamat. Nepřál si snad vždycky rodinu? Nezáviděl Mikeymu, že má ženu a on ne? Teď už na to dokázal odpovědět. Dokázal odpovědět, že ne. Protože jediný, koho si vždycky přál, byl Frankie.
Vztekle praštil pěstí do pohovky. Proč si to musel uvědomit až teď, když už je pozdě?! Teď už se nedá nic dělat. Kdyby to Frank alespoň pochopil... ale ne, to on nedokáže, pomyslel si Gerard. O vteřinu později však sám sobě vynadal. Frank za to přece nemůže... on ho do téhle situace nedostal. Dostal jsem se do ní sám, nadával Gerard sám sobě. Můžu si za to sám, ano... Ale tolik by chtěl vrátit čas, vrátit všechno do správných kolejí, na správné místo. Staré časy jsou pryč a zbydou jenom vzpomínky. Z rozjetého vlaku se nedá vyskočit...
Frankie seděl na posteli v temném pokoji. Mohl by rozsvítit, ale nechtěl to. Chtěl se skrýt ve tmě, skrýt sám sebe, svoje pocity, svoje slzy, kterými se dusil jeho polštář. Frank nepřemýšlel, nebylo nad čím. Jenom vzpomínal. Na Gerardovu náruč, na jeho polibky. Na to, co navždycky ztratil a na to, co nešlo získat zpět. Nenáviděl Gerarda za to, do jaké situace ho dostal. Do jaké situace je dostal. Ale přestože ho nenáviděl, stále po něm toužil. Přemýšlel, co teď asi dělá. Určitě nespí, zrovna jako já, pomyslel si. Proč je tak daleko ode mě? Proč mu nesmím být po boku? Ucítil prudkou nenávist k Elize. Proč si jí Gerard chce vzít? Copak neví, že mě tím zničí, že mě tím zabije ? Frankie nevěřil, že by to Gee dělal jen kvůli dítěti. Myslel si, že ho Gerard nemiluje, že svoje srdce přesměroval z něho na Elizu.
Zazvonil telefon.
Frankie se lekl a šel ho zvednout. Kdo může volat takhle pozdě v noci? "Ano, haló?"
"A-ahoj Frankie, tady Gerard." Nemusel se představovat. Frankie jeho hlas znal velmi dobře, nejen proto, že ho v poslední době pronásledoval téměř všude.
"Co chceš, Gerarde?" Frank náhle pocítil zlost. Možná proto, že Gerard z jeho hlasu musel poznat nedávný pláč. A on před ním nechtěl být slabý, nechtěl, aby ho Gerard litoval.
Gerardův hlas zněl trochu unaveně. "Frankie... co kdybychom si zítra někam vyšli?"
Gerard cítil, že váhá. Nechal mu čas. Když už bylo ticho docela dlouhé, ozval se opatrně Gerard: "Tak co?"
Frankie se zhluboka nadechl. "Ale proč?" Tak, a co teď? Dobrá otázka. "Protože..." Gerard se odmlčel. "Protože tě o to prosím."
Frankieho zlost vyprchala. Znal Gerarda už dost dlouho na to, aby věděl, jak se teď cítí. Gerard na něj nechtěl tlačit a Frankie poznal, že to myslí vážně. Ještě chvíli mlčel, než Gerardův návrh rázně odsouhlasil. Cítil, jak se Geemu ulevilo.
"Tak dobře, díky moc... ahoj," rozloučil se Gerard a zavěsil. Položil se na postel, ale nespal. Stejně jako Frankie. Oba byli nervózní z toho, co jim přinese zítřek. Ale vědomí, že budou spolu, způsobilo své a nakonec oba usnuli. Propadli se každý do svého světa, do světa bez starostí, bez předsudků, odsuzování okolí, lidských problémů a lásky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Linka Linka | Web | 25. července 2007 v 17:48 | Reagovat

čtu to, a říkam si že je to nějaký divný. a až na konci mi to docvaklo. Ono to neni slovensky! :))

2 dark.angel dark.angel | 22. srpna 2007 v 17:14 | Reagovat

přesně...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama