Demolition Lovers 8

29. července 2007 v 15:00 | Anaj , Cecily |  Kapitola 8
DEMOLITION LOVERS 8
All we are, all we are
Is bullets I mean this

Od hádky s Frankiem uplynuly bezmála dva měsíce. Gerarda v poslední době často bolela hlava a chodíval jako bez duše. Domů se vracel s obrovskými kruhy pod očima a skoro nemluvil. Nejevil zájem o okolí, dokonce ani o svojí dcerku. Elize dělal starosti.
Gerard přišel domů a vyčerpaně si sedl za stůl. Usnul, jakmile si položil hlavu na ubrus. Probudil ho Elizin hlas. "Gerarde?" Možná se mu to jen zdálo, ale v jejím hlase slyšel něco nového. Opravdovou starost?
Upřel na ní svůj pohled a v jejích očích uviděl... strach? Šok? Zděšení?
Chytla ho za bradu a prohlížela si jeho tvář. "Gee... vypadáš hrozně." Stoupla si k jeho židli a vzala ho do náruče. Políbila ho do vlasů. "Musíš jít k doktorovi."
Viděla, jak Gerardovi stekla po tváři slza.
"Ano, je to nádor. Na hlavě. Bohužel je na tak špatném místě a takového rozsahu, že se nedá operovat."
"Kolik mu zbývá času?"
"Nejdéle tři měsíce. Pokud bude okamžitě zahájena léčba, můžeme mu jeho čas prodloužit o další dva až tři měsíce."
"A naděje na uzdravení?"
"Menší než jedno procento."
Dva lékaři se po krátké poradě vrátili k Elize a Gerardovi.
"Co se stalo?"
Gerard seděl v čekárně bezmála tři hodiny. Za tu dobu usnul. Probudila ho Eliza, když se vrátila z ordinace. "Gee... musíš jít za doktorem."
A tak šel. Zmateně a nejistě. Dál už si nic nepamatoval. Prožil šok, který mu ochromil mozek. Celý jeho fyzický svět se otřásl, a Gerard nemohl dát dopořádku ten duševní. Prožil si několik minut naprostého ochromení, nevěřícího zoufalství a bolesti. Pár minut, kdy prudce dýchal a ruku si přiložil na srdce, aby se přesvědčil, že ještě bije. Pár minut neuvěřitelnosti, kdy si uvědomil, že jeho pud sebezáchovy byl násilně potlačen. Pár minut, ve kterých si uvědomil, že žije. Kdy si uvědomil, že zemřít nechce.
O týden později seděl v křesle a znovu prožíval ty minuty, které prožil za posledních sedm dní nejméně desetkrát. Vracely se jako noční můra. Eliza se musela starat o malou. Chtěla, aby šel Gerard na léčení, ale on si to nepřál. Nepřál si zemřít v nemocnici. Věděl, kde chce zemřít. Věděl, kde a s kým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama